/Files/images/__fleshmob_dti_harkova_za_mir/3.jpg

/Files/images/__fleshmob_dti_harkova_za_mir/2.gif

Закон України "Про запобігання та протидію домашньому насильству" від 29.01.2018 року №338

Шкільна служба порозуміння

Шкільна "Служба порозуміння"(ШСП) – це команда підготовлених старшокласників-посередників (медіаторів), які допомагають своїм одноліткам розв’язувати конфлікти мирним шляхом, використовуючи в роботі відновні практики –медіацію однолітків,коло прийняття рішень – і працюють над формуванням безпечної атмосфери в навчальному закладі. Роботу "Служби порозуміння" у нашій школі організовує координатор – практичний психолог, який пройшов підготовку і володіє знаннями та навичками з організації та керування ШСП.

Діяльність ШСП базується напринципах відновного підходу:

  • Конфлікт– це потенціал для особистісного росту та розвитку стосунків.
  • Повага до особистості, віра в її здатність вирішувати конфлікти у найкращий для себе спосіб–учасники конфлікту активно залучені до процесу обговорення та самостійно приймають рішення щодо подальших дій. Медіатор в цьому випадку не є суддею або порадником, а лише допомагає сторонам порозумітися і прийняти рішення.
  • Відповідальність у стосунках та стосовно інших. Відповідальність – дія по виправленню наслідків. Процес переговорів побудовано таким чином, щоб учасники конфлікту мали можливість зрозуміти один одного, усвідомити власні вчинки та їх наслідки, тобто власну відповідальність. Атмосфера довіри і поваги сприяє тому, що учасники охочіше беруть на себе зобов’язання щодо виправлення ситуації або відновлення стосунків.
  • Віра в кожну особистість та її здатність змінюватися– вирішення конфлікту за участю медіатора побудовано як процес переговорів партнерів, а не суперників, що сприяє засвоєнню учнями іншої конструктивної моделі розв’язання конфліктів, яку вони зможуть використовувати в майбутньому.
Принципи відновного підходу втілюються у конкретних методиках вирішення конфліктів, які дістали назвувідновних практик. До них, зокрема, відносяться медіація однолітків і кола прийняття рішень, які використовуються в діяльності ШСП.



Кiлькiсть переглядiв: 528