Повернутися до звичайного режиму

4 лютого Всесвітній День боротьби з раком

Щороку 4 лютого за ініціативою Міжнародного протиракового союзу з метою просування засобів боротьби з глобальним тягарем цього захворювання проводиться Всесвітній день боротьби з раком.

Рак — це загальне визначення понад 100 захворювань, які можуть уражати будь-яку частину організму. Використовуються також такі терміни: злоякісні пухлини та новоутворення. Однією з характерних ознак раку є швидке утворення аномальних клітин, які проростають за свої звичайні межі та здатні проникати до найближчих частин організму та поширюватись у інші органи (цей процес має назву метастазу). До 40% випадків захворювань на рак можна попередити, уникаючи контакту з таким відомим канцерогеном, як тютюновий дим.

Рак є провідною причиною смерті у всьому світі. За оцінками ВООЗ, без відповідних втручань за період з 2005 до 2015 року від раку помре 84 мільйони осіб.

«Запорука успіху полягає у виявленні хвороби на ранніх стадіях, - наголосив головний онколог МОЗ України Ігор Щепотін, - До лікаря-онколога слід звертатися та проходити профілактичний огляд тоді, коли ви почуваєтеся добре. Бо, коли ми виявляємо хворобу на 1-2 стадіях, то майже в 100% випадків гарантуємо одужання". Для раннього виявлення злоякісних новоутворень і успішного їх лікування в подальшому раз на два роки проходьте обстеження на рак!


"Сьогодні зберігається позитивна динаміка у зниженні смертності від раку в Україні, яка намітилась впродовж минулого року. Темпи зниження смертності щорічно складають 1,5%".

В Україні:

* щороку на рак занедужує понад 160 тисяч осіб,

* щоденно виникає 442 нових випадки раку,

* щогодини – 18 випадків.

* Ризик захворіти на рак впродовж життя має кожен 3-4 чоловік та кожна 5-6 жінка.

* Станом на 01.01.2011 на обліку онкологічних установ - понад 960 тисяч онкологічних хворих, у тому числі 5,5 тисяч дітей.

* Помирають від раку щоденно 239 осіб, або 10 - щогодини.

* За останні 5 років рівень захворюваності на рак збільшився на 2,4%, тобто щорічний приріст рівня захворюваності складав 0,6%.

* За останні 5 років показник смертності зменшився з 187,4 до 184,5 на 100 тис. населення, або на 1,6%.

Кiлькiсть переглядiв: 96

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.