Тематичний план засідань методичного об’єднання вчителів української мови та літератури

Термін виконання Тема засідання Цільова установка Зміст питання Форми роботи Контроль Відповідальні Відмітка про виконання
1 2 3 4 5 6 7 8
Серпень 2018 Координація роботи методичного об’єднання на 2018/2019 н.р. Скоординувати роботу методичного об’єднання на 2018/2019н.р. 1. Про вивчення нормативних аспектів організації освітнього процесу та методичних рекомендацій щодо викладання предметів у 2018/2019 н.р. 2.Про корекцію плану роботи методичного об’єднання вчителів з урахуванням рішень Серпневої конференції освітян. 3. Про розгляд та затвердження річних методичних тем вчителів. 4. Про результати державної підсумкової атестації та ЗНО. 5. Про організацію роботи з обдарованими учнями. 6. Про вивчення потреб учителів у підвищенні рівня їх науково-теоретичної та психолого-педагогічної підготовки. 8. Про опрацювання нормативних документів щодо ведення шкільної документації (класних журналів, оцінювання тощо). Доповідь, інформація, обговорення Протокол Голова методичного об’єднання Воловік В.Є.
Вересень 2018 Розгляд календарних планів вчителів методичного об’єднання Дотримання нормативності навчальним планам та програмам 1.Про розгляд календарного планування вчителів методичного об'єднання на І семестр 2018/2019 навчального року. 2. Про роботу щодо реалізації ст.10 Конституції України та інших нормативних документів з питань розвитку та впровадження державної мови. 3. Різне Протокол засідання Голова методичного об’єднання Воловік В.Є.
Жовтень 2018 Самоосвіта як безперервний процес саморозвитку та самовдосконалення професійної компетентності педагога Надання методичної допомоги вчителям щодо вдосконалення рівня професійної компетентності шляхом цілеспрямованої самоосвітньої діяльності. 1. Про основні педагогічні умови, які сприяють самоосвітній діяльності. 2. Про шляхи самоосвіти вчителя. Доповідь, інформація, обговорення Протокол Голова методичного об’єднання Воловік В.Є. Вчитель першої категорії Лисенкова О.Я.
Січень 2019 Шляхи підвищення ефективності сучасного уроку Впроваджувати інноваційні освітні технології для підвищення ефективності уроків з української мови та літератури 1. Про інноваційні методи навчання на уроках української мови та літератури. 2. розгляд календарних планів вчителів на ІІ семестр 2018/2019 р. 3. Про результативність участі учнів у ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад та конкурсі-захисті учнівських робіт членів Малої академії наук. 4. Про ознайомлення вчителів з результатами курсового підвищення кваліфікації. 5. Про обговорення стану виконання навчальних програм за І семестр 2018/2019 навчального року 6. Про нормативні документи щодо ведення шкільної документації. 7. Порівняльний аналіз якості знань учнів за результатами І семестру. Доповідь, інформація, обговорення, круглий стіл. Протокол Голова методичного об’єднання Воловік В.Є. Вчитель вищої категорії Чупринін О.О.
Березень 2019 Навчально-дослідницька діяльність учнів на уроках української мови та літератури Поєднати метод дослідження з іншими методами навчання 1. Про формування дослідницьких умінь учнів.

2. Про використання проблемно-пошукових завдань на уроках української мови та літератури

3. Про організоване закінчення навчального року, форми та матеріали для проведення державної підсумкової атестації. 4. Про ознайомлення вчителів з результатами курсового підвищення кваліфікації. 5. Про тематичний контроль української мови.
Доповідь інформація, обговорення Протокол Голова методичного об’єднання Воловік В.Є. Вчитель Стеценко Ю.В.
Травень 2019 Підсумки роботи методичного об’єднання та перспективне планування на наступний навчальний рік. Підбити підсумки роботи методичного об’єднання за 2018/2019 н.р. та спланувати роботу на 2019 /2020н.р. 1. Про аналіз роботи за 2018/2019 н.р. 2. Про звіти вчителів та голови методичного об’єднання щодо роботи над реалізацією науково-методичної теми. 3. Про перспективне планування роботи методичного об’єднання на наступний рік. 4. Про результативність учнів у конкурсах, олімпіадах, МАН. 5. Про ознайомлення вчителів з результатами курсового підвищення кваліфікації. 6. Про порівняльний аналіз якості знань учнів з української мови та літератури за результатами ІІ семестру. 7. Про обговорення стану виконання навчальних програм за ІІ семестр 2018/2019 навчального року 8. Про нормативні документи щодо ведення шкільної документації. 9. Про підсумки роботи щодо реалізації ст.10 Конституції України та інших нормативних документів з питань розвитку та впровадження державної мови. Доповідь Протокол Голова методичного об’єднання Воловік В.Є.