Запрошуємо усіх зацікавлених ознайомитись з історією нашого краю!

Для миру, добра, та любови

Наш Харків піднісся здавна.

Завжди трудовий, науковий

Красивий, як втіха - весна...

(В.Бабешко)

/Files/images/зеркал струя.jpg

/Files/images/родник в саржином яру.jpg /Files/images/сквер.jpg
Рідний край - це таке місце на Землі, де народилася людина, де вона мешкає, навчається, працює. Твій рідний край - це Харків.

Харків є один з найбільших міст України, а також обласним центром Харківської області. Заснований 23 серпня 1654 року. Численність населення становить близько 1,5 млн.чол. (на 1446,5 тис.чол. на 01.01.2011).

Багато таємниць пов'язано з походженням назви міста Харків. Дуже популярною є легенда про засновника міста Харитона. Начебто на місці сучасного Харкова один із заможних українців заснував хутір. За його ім'ям стали називати Харків хутір. Поступово поруч з ним стали селитися нові переселенці, хутір перетворився на слободу, а потім на місто.

Є свідчення про Івана Каркача - першого харківського осадчого.Першу партію переселенців, що осіли на височині біля річок Харків та Лопань, очолював козак І.Каркач, виходець з України.Існує версія, що літера "К" у прізвищі Каркача поступово могла перейти у літеру "Х" і Каркач міг перетворитися на Харкача, а назва поселення - на Харків.

Видатні люди Харківщини

/Files/images/Сковорода.jpg Григорій Савич Сковорода (1722-1794) - український просвітитель-гуманіст, філософ, поет, педагог. Спадщина композитора, байкаря і філософа є дорогим надбанням української національної і світової культури.

Життя і творчість Г.Сковороди

/Files/images/Алчевська.jpg Христина Данилівна Алчевська (1841-1920) - український педагог, організатор народної освіти.

Біографія Х.Д.Алчевської

/Files/images/Каразін.jpg Василь Назарович Каразін (1773-1842) український вчений, винахідник, видатний громадсько-політичний діяч, засновник Харківського університету (1805).

Біографія В.Н.Каразіна

/Files/images/Багалій.jpg Дмитро Іванович Багалій (1857-1932) видатний учений-історик, заслужений професор, відомий лектор, член Державної ради, ректор Харківського університету (1906), голова історико-філологічного відділу УАН, один із фундаторів Української АН.

Біографія Д.І.Багалія

/Files/images/Рєпіна.jpg Ілля Юхимович Рєпін (1844-1930) видатний український художник-реаліст, майстер портрету, історичних та побутових сцен.

Біогрфія І.Ю.Рєпіна

У Харкові жили і працювали незабутні Г.Ф.Квітка-Основ'яненко, Л.Боровиковський, І.К.Айвазовський, П.Гулак-Артемовський, М.Костомаров, П.Тичина, О.Вишня, М.Ірчак, Л.Курбас, О.П.Довженко, В.Сосюра, Ю.Яновський, М.В.Лисенко та багато ін.

Віртуальна виставка "Літературна спадщина рідного краю"

На цій сторінці представлені книги,які є в нашій бібліотеці. Вони являються найактуальнішими на цей час.

/Files/images/0510/Публікація2.jpg /Files/images/0510/Публікація3.jpg /Files/images/0510/Публікація4.jpg /Files/images/0510/Публікація5.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 142

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.