/Files/images/комп.gif Термін "медіатека" пов'язаний, перш за все, зі збагаченням видової структури фондів книгозбірень електронними носіями інформації - мультимедіа, а саме: колекції зображень, текстів і даних, що супроводжуються звуком, відео, анімацією та іншими аудіовізуальними ефектами, враховуючи інтерактивний інтерфейс та інші механізми управління, та, по-друге, з новими формами обслуговування учасників навчально-виховного процесу.

Переваги медіатеки для користувачів суттєві:

• використання безмежних документальних ресурсів ( тільки інформаційні ресурси мережі Інтернет сьогодні складають понад 10 мільярдів документів (веб-сторінок), до яких практично можливий вільний доступ користувача;
  • якісно нове забезпечення умов роботи для кожного відвідувача, у медіатеці відвідувач залучається до нової для нього самостійної діяльності з отримання різних видів інформації (вербальної, образної, текстової, слухової, графічної) за короткі проміжки часу;
  • змога скористатися різними інформаційними засобами для створення творчих продуктів у процесі навчальної діяльності, організація корпоративної або власної веб-сторінки з будь-якої теми;
  • участь у конференціях, форумах, диспутах одночасно;
  • збільшення питомої ваги самостійності користувача у виборі джерел та організації власної навчальної діяльності.

Увага! Відкрився портал загальноукраїнського репозитарію цифрового навчального контенту.

Репозитарій працює в апробаційному режимі, сьогодні у ньому є підручники з усіх предметів для 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 класів. Ближчим часом ви побачите багато дидактичних, навчально-методичних матеріалів у різних цифрових форматах - тексти, відео, презентації, матеріали для інтерактивних дощок тощо. Саме цей портал буде платформою для проведення нового конкурсу відбору підручників для 9 класів - www.repository.imzo.gov.ua.

/Files/images/диск.gif

Правила користування медіатекою /Files/images/смайл комп.gif

• Користувачами медіатеки є учні, вчителі, працівники школи, батьки, які мають навички роботи з комп'ютерною технікою та потребують додаткових ресурсів, яких нема в бібліотеці.
  • З матеріалами медіатеки користувач працює на комп'ютері у бібліотечно-інформаційному центрі, комп'ютерному класі школи.
  • Вмикання та вимкнення будь-якого обладнання здійснюється керівником медіатеки.
  • За одним комп'ютером у медіатеці може працювати не більше 2-х осіб.
  • Копіювання, сканування, друк матеріалів і відправка повідомлень електронною поштою здійснюється за згоди керівника медіатеки.
  • Усі питання, що виникають у процесі роботи користувача, вирішуються з керівником медіатеки.

Користувач має право:

• Познайомитися з можливостями медіатеки та її фондами.
  • Отримати консультацію щодо роботи з картотеками медіатеки.
  • Отримати для роботи матеріали медіатеки.
  • Зберегти, створені у процесі роботи документи на жорстких. дисках комп'ютерів медіатеки у спеціально створених для таких. цілей каталогах терміном до двох діб.
  • Користуватися послугами Інтернет.

Користувач зобов'язаний:

• Познайомитися з правилами користування медіатекою під час першого відвідування.
  • Дотримуватися порядку та тиші у медіатеці.
  • Дотримуватися техніки безпеки.
  • Не залишати свого робочого місця без повідомлення про це.
  • Обережно користуватися отриманими для роботи ресурсами.
  • Повідомиьти про закінчення роботи.
  • Відшкодувати вартість ремонту або повної заміни обладнання або носія у випадку навмисно здійснених або некомпетентних дій. у результаті яких були зіпсовані техніка або програмне забезпечення (процедура відшкодування обговорюється з адміністрацією школи).

Забороняється:

• Працювати з будь-якими принесеними програмними продуктами без дозволу керівника медіатеки.
  • Запускати прграми, завантажені з мережі Інтернет.
  • Змінювати конфігурації файлів DOS та Windows, видаляти або змінювати інформацію на жорсткому диску комп'ютерів.
  • Виносити з приміщення медіатеки ресурси, надані для роботи.

Положення шкільного бібліотечно-інформаційного центру

Навчальні програми, тренажери.

Інформаційне забезпечення навчального процесу.

Електронні енциклопедії, довідники.

Інтернет-ресурси.